7 علائمب که نشان دهنده خیانت همسرتان به شماست

15 دقیقه مشاوره رایگان با هر رواندرمانگر جهت آشنایی بیشتر خدمات

خدمات روانشناسی برای فارسی زبانان کل دنیا

علائم که نشان دهنده خیانت همسر شماست

بعدا بخوان

0 مورد

تاریخ انتشار

3 سپتامبر 2023

عنوان های این مقاله

اگر این مقاله مفید بود امتیاز دهید.

0 / 5. 0

عنوان های این مقاله
علائم که نشان دهنده خیانت همسر شماست

علائمی در زندگی مشترک وجود دارد که ممکن است نشان دهنده این باشد که پای شخص دیگری در میان است. وقتی داستان‌های خیانت را می‎شنویم، ترکیبی از احساس خشم، اندوه، ترس و آسیب روحی قلب ما را پر می‌کند. خیانت همسر اتفاقی است که هیچکس نمی‌خواهد آن را تجربه کند. تقریبا هیچ چیز به اندازه خیانت نمی‌تواند یک زندگی مشترک را به پایان نزدیک کند.

هر شخصی به یک شکل متوجه خیانت همسر خود می‎شود. در برخی موارد همسر وفادار به طور ناگهانی متوجه خیانت همسر خود می‌‎شود و در برخی موارد دیگر همسر وفادار ابتدا نسبت به تعهد همسر خود مشکوک شده و با توجه و دقت به تغییرات او، در نهایت متوجه خیانت همسر می‌‎شود. زمانی که همسر در حال خیانت است، تغییراتی در جنبه‌های مختلف فردی و زناشویی ایجاد می‎‌شود.

این تغییرات اغلب به صورت جزئی هستند و می‌توانند دلایل دیگری به جز خیانت داشته باشند. اینجاست که تشخیص خیانت همسر سخت می‌شود و می‌تواند شکاف عمیقی در اعتماد میان زوجین ایجاد کند. چرا که ممکن است تغییر رفتار همسر دلیلی غیر از خیانت داشته باشد. پس بهتر است با علائم خیانت آشنا شویم تا برخورد بهتر و مناسب‌تر با این موضوع داشته باشیم.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برخی همسران می‌توانند ردپای خود را به خوبی پاک کنند. رفتار حساب‌شده و صحبت کردن منطقی با همسر می‌تواند به مدیریت موقعیت کمک کند.

علائم خیانت

علائم خیانت شامل تغییراتی است که در رفتار همسر به وجود می‌آید. این علائم می‌توانند در تضاد با یکدیگر باشند. پس با توجه به شناختی که از همسر خود دارید، می‌توانید تشخیص دهید که این رفتار نشانه خیانت است یا خیر؟ در ادامه درباره رفتارهایی صحبت می‌کنیم که می‌توانند علائم خیانت باشند.

فاصله احساسی به وجود آمده است

کاهش یا از بین رفتن صمیمیت میان زوجین می‌تواند از علائم خیانت باشد. دو طرف رابطه به خوبی ‌می‌توانند متوجه این موضوع شوند که صمیمت و احساسات میانشان مانند گذشته نیست و چیزی تغییر کرده است. صمیمت میان زوجین شکل‌های مختلفی دارد که تغییر الگوها می‌تواند زنگ خطر خیانت باشد. رابطه جنسی یکی از بخش‌های مهمی است که تحت تاثیر فاصله احساسی قرار می‌گیرد. در نتیجه تعداد دفعات آن کاهش می‌یابد یا به کلی قطع می‎شود. البته این موضوع می‌تواند به مشکلات میان زوجین نیز مرتبط باشد.

بیشتر از قبل توجه می‌کند و مهربان‌تر شده‌است

همسری که خیانت می‌کند، ممکن است درگیر حس گناه و عذاب وجدان شود. در این شرایط، او تلاش می‌کند به شما بیشتر از قبل محبت کند. بدون مناسبت گل یا هدیه می‌خرد، در کارهای خانه کمک می‌کند. کارهایی که قبلا کمتر انجام می‌داد یا اصلا انجام نمی‌داد. همچنین در سایه این محبت، ساعت رفت و آمد شما را نیز چک می‌کند. چه زمانی کجا خواهید رفت و چه مدت در خانه نخواهید بود؟ دانستن این اطلاعات به او اطمینان می‌دهد که می‌تواند بدون ترس و با برنامه‌ریزی به روابط پنهانی‌اش بپردازد.

به آراستگی ظاهری بیشتر توجه می‌کند

توجه به آراستگی ظاهری رفتار پسندیده‌ای است و نمی‌توان همیشه آن را از علائم خیانت دانست. آراستگی ظاهر به این معنی که همسر شما می‌خواهد کسی را با جذابیت ظاهری خود تحت تاثیر قرار دهد. بعنوان مثال بیشتر ورزش می‌کند و تلاش می‌کند در زمان سریع به اندام متناسب برسد، عطر و ادکلن‌های خوشبوتری استفاده می‌کند، لباس‌های زیباتر و جذاب‌تر می‌پوشد و سایر نشانه‌های ظاهری دیگر که به خوبی می‌توانید متوجه شوید همسرتان چه انگیزه‌ای دارد.

کمتر از قبل در خانه حضور دارد

ساعت‌های کاری همسرتان افزایش یافته است، سفرهای کاری طولانی‌تر، حتی حضور در محل کار در تعطیلات آخر هفته. این طور به نظر می‌آید که همسرتان دیگر علاقه و توجهی نسبت به خانه و خانواده ندارد. حتی تولدها و مناسبت‌ها را نیز فراموش می‌کند. همین طور که شما هم متوجه شده‌اید، این رفتار در تضاد با مهربان‌تر شدن همسر است. این جاست که باید در تشخیص خیانت محتاطانه عمل کنید. توصیه می‎شود که با او درباره تغییرات ایجاد شده، صحبت کنید.

شما را به خیانت متهم می‌کند

زمانی که نسبت به تغییرات رفتاری همسر خود مشکوک شده‌اید، اولین کار صحبت کردن با اوست. شما به دنبال پاسخی قانع کننده برای تغییرات او هستید و حتی نمی‌خواهید به خیانت فکر کنید. اما اگر همسرتان روابط خارج از ازدواج داشته باشد و به تعهدش با شما وفادار نبوده باشد، متاسفانه پاسخ قانع کننده‌ای نخواهید گرفت. حتی ممکن است خود شما به خیانت متهم شوید و مورد مذمت قرار بگیرید. همسر شما با این کار می‌خواهد نشان دهد که برای وفاداری و تعهد ارزش قائل است و به این صورت خود را از سرزنش و اتهام رها کند.

مشکلات مالی شروع می‌شوند

ممکن است همسرتان از وضعیت مالی شکایت کند و پول کمتری برای خانواده و خانه در نظر بگیرد. در شرایطی که تغییری در وضعیت شغلی او ایجاد نشده است و شما پیش از این مشکل مالی نداشته‌اید، این قضیه می‌تواند از علائم خیانت باشد. اگر همسرتان دیگر به دنبال تغییر ماشین و خانه نیست و یا برای مسافرت خانوادگی برنامه‌ریزی نمی‌کند، لازم است با او درباره تغییرات وضعیت مالی صحبت کنید تا مطئن شوید پای شخص دیگری در میان نیست.

تسلط بیشتری روی وسایل شخصی خود دارد

در این جا منظور بیشتر موبایل، تبلت، و دیگر وسایل ارتباطی است که می‌تواند نشانه‌ای از خیانت در آن‌ها ثبت شود. به عنوان مثال اگر همسرتان عادت نداشته که به موبایل خود را به حمام ببرد، اما مدتی است که این کار را انجام می‌دهد، به این معنی است که او چیزی را پنهان می‌کند که می‌تواند به وفاداری و تعهد او مربوط باشد.

سخن پایانی

علائم خیانت در هر شخص متفاوت است. با این حال برخی نشانه‌ها هستند که عمومیت داشته و می‌توانند در تشخیص خیانت کمک کنند. این علائم می‌توانند دلایل دیگری غیر از خیانت داشته باشند و با متهم کردن همسر به خیانت، مشکلات بزرگ‌تری مثل از بین رفتن اعتماد به وجود می‌آید. در این مقاله برخی از علائم خیانت را بررسی کردیم.

سوالات متداول

دروغ‌های سفید می‌تواند نشانه‌ی خیانت باشد؟

دروغ گفتن به ویژه دروغ درباره موضوعات بی‌اهمیت از علائم خیانت نیست تا زمانی که نشانه‌های دیگری وجود نداشته باشند. دروغگویی می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد که لازم است در مورد آن با یکدیگر صحبت کنید. اما اگر علائم دیگر خیانت بروز پیدا کرده‌اند، دروغ‌های سفید نیز می‌تواند نشانه‌ی اتفاقات پنهانی باشد. دروغ‌هایی مانند ترافیک سنگین، مشکل کاری بزرگ، صرف تایم بیش از حد معمول برای کارهای کوچک مثل خرید مواد غذایی از مواردی هستند که می‌تواند برای توجیه وقت گذرانی با شخص دیگری استفاده شوند.

نبود دعوا و مشاجرات چگونه می‌تواند از علائم خیانت باشد؟

به طور معمول مشاجره نشانه اهمیت دادن زوجین به یکدیگر و زندگی مشترکشان است. اگر شما رفتاری انجام دادید که همسرتان پیش از این روی آن حساسیت داشت، اما حالا هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد و اهمیتی برای او ندارد، باید نسبت به این تغییر حساس شوید و دلیل آن را جویا شوید.

منابع

www.womansday.com

www.verywellmind.com

نظرات شما ارزشمند است

نشانی ایمیل شما محفوظ می ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

شما با موفقیت عضو خبرنامه شده اید.