رزرو وقت با روانشناس ایرانی در ونکوور | تراپی به زبان مادری

15 دقیقه مشاوره رایگان با هر رواندرمانگر جهت آشنایی بیشتر خدمات

خدمات روانشناسی برای فارسی زبانان کل دنیا

رزرو وقت با روانشناس ایرانی در ونکوور

بعدا بخوان

0 مورد

تاریخ انتشار

28 آگوست 2023

دسته بندی

عنوان های این مقاله

اگر این مقاله مفید بود امتیاز دهید.

0 / 5. 0

عنوان های این مقاله
رزرو وقت با روانشناس ایرانی در ونکوور

روانشناس ایرانی در ونکوور می‌تواند یک نجات دهنده برای هموطنان خود باشد که به تازگی به این شهر مهاجرت کرده‌اند. ونکوور به عنوان یکی از زیباترین و مترقی‌ترین شهرهای کانادا واقع در بریتیش کلمبیا یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های ایرانیان برای مهاجرت و ساخت آینده‌ای بهتر و امن‌تر است. با تمام فرصت‌های خوبی که مهاجرت پیش رویمان می‌گذارد، این تغییر می‌تواند برای تمام افراد در هر سن و با هر جنسیتی چالش برانگیز باشد.

متخصصان معتقدند که تغییر مکان اقامت یکی از سخت‌ترین اتفاقاتی است که هر فرد با آن روبرو می‌شود. مهاجرت به کانادا یا استرالیا که در یک منطقهٔ زمانی کاملاً متفاوت قرار دارند میتواند چالش‌های روحی و روانی را سخت‌تر کند. مشاوره گرفتن از یک روانشناس یا رواندرمانگری که به زبان مادری ما صحبت کند، می‌تواند تا حد بسیار زیادی در مسیر خوگرفتن با مکان و فرهنگ جدید به ما کمک کند. از این رو ما در ادامه به این موضوع خوایم پرداخت که چرا رزرو وقت با روانشناس ایرانی در ونکوور اهمیت دارد.

چرا مشاوره آنلاین با رواندرمانگر؟

فرقی نمیکند در کدام نقطه از جهان زندگی میکنید، مشاوره آنلاین با رواندرمانگر امکان دسترسی آسان و بدون دغدغه به حرفه ای ترین روانشناس را برای شما فراهم میکند.

از سویی دیگر اگر بنا به دلایل مختلفی در موقعیت و شرایطی هستید که امکان مراجعه فیزیکی به رواندرمانگر را ندارید، مشاوره آنلاین میتواند بسیار کمک کننده باشد.

این روش میتواند احتمال وقفه در جلسات را نیز کاهش دهد و امکان پیگیری منظم رواندرمانی را بیشتر کند. درنتیجه احتمال نتیجه گیری و تاثیر بیشتر نیز در مشاوره آنلاین وجود دارد.


علاوه براین، از آنجا که مشاوره آنلاین با رواندرمانگر، بدون درنظر گرفتن محدودیت شهر یا کشور خاصی است، امکان دسترسی و به تجربیات و تکنیک های بهترین رواندرمانگران درهرجای جهان را برای شما فراهم میکند.

به همین دلیل مشاوره آنلاین ابزاری بسیار کارآمد به شمار میرود و کمک میکند تا افراد بیشتری با دغدغه کمتر به خدمات روانشناختی حرفه ای دسترسی داشته باشند.

تاثیرات روانی مهاجرت

تأثیر روانی انتقال به یک مکان دور افتاده و فرهنگ متفاوت به بسیار مهم هستند و نباید آنها را نادیده گرفت. بسیاری از روان‌شناسان فرآیند مهاجرت به کشورهایی با تفاوت فرهنگی بسیاربالا را معادل تأثیرات طلاق می‌دانند. این تنش‌ها باعث می‌شود که مهاجران پنج برابر بیشتر با تنش‌های عاطفی و روانی مواجه شوند. همانند سایر جنبه‌های طلاق، تنش ناشی از داشتن دو خانه نیست، بلکه ناشی از تفاوت‌ها بین این دو خانه است.

فرهنگ‌های متفاوت، تعارض ایجاد می‌کنند. بعد از مهاجرت به خارج از کشور، پیدا کردن تطابق بین قوانین، محیط‌ها و رفتارهای دو کشور مختلف بسیار دشوارتر خواهد بود.

مخصوصا در ابتدای مهاجرت، افراد غالبا خود را بین دو خانه مختلف گیر افتاده خواهند دید. هزینه این احساس، شکست پایداری عاطفی و روانی است. در چنین شرایطی، روان درمانی نقش حیاتی را در حمایت و تسهیل یک تلفیق موفق در جامعه‌ی جدید ایفا می‌کند. مخصوصا اگر روانشناس همزبان مهاجر باشد. این تنها یکی از دلایلی است که نشان میدهد چرا دریافت مشاور از روانشناس ایرانی در ونکوور اهمیت دارد.

چرا دریافت مشاوره از روانشناس ایرانی در ونکوور مهم است؟

 دوزبانه بودن اکنون در دنیای امروزی رایج‌تر از هر زمان دیگری در تاریخ است. در این دوره از تاریخ، یادگیری زبانی به جز زبان مادری بسیار آسانتر شده است. مسلط بودن به دو زبان مختلف بسیار خوب است، اما زمانی که نیاز به دریافت مشاوره از یک روان‌درمانگر دارید، ممکن است بخواهید تصمیم بگیرید کدام زبان برای مشاوره بهتر است.

زبان نقش مهمی‌در چگونگی درک و تفسیر تجربیات عاطفی‌مان ایفا می‌کند.

این به این معناست که بیشترین قسمت از احساسات واقعی شما در زبان مادری‌تان رمزگذاری شده است و نه به انگلیسی. این حقیقت، زمانی که دنبال دریافت مشاوره به زبانی به جز زبان مادری‌تان هستید، می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. روانشناس ایرانی در ونکوور میتواند عمیقتر شما را درک کند.

اهمیت زبان مادری در دریافت مشاوره

فارغ از آسان‌تر شدن روند درمان با دریافت مشاوره از روانشناس ایرانی در ونکوور، بدون شک در همان اوایل مهاجرت متوجه شده‌اید که در تعاملات روزانه با دوستان، همکاران و غریبه‌ها هنگام صحبت کردن با زبان دیگر، چقدر شخصیت شما متفاوت به نظر میرسد. همان زمانی که برای لحظه‌ای مکث می‌کنید تا درباره ترجمه دقیق تجربه خود از زبان مادری به زبان دوم خود فکر کنید. شاید  شما جزو افرادی باشید که در این زمینه از مهارت بالا و تسلط خوبی بر زبان انگلیسی یا فرانسه برخوردارید در حالی که برای دیگران ممکن است این موضوع مانع بیان واقعی شخصیت‌شان شود.

بر اساس تحقیقات متعدد، روان‌درمانی به زبان مادری‌ دو برابر موثرتر از زبان دوم است. چرا که درک و تفسیر ایده‌ها، تجربیات و احساسات خود به زبانی که با آن بزرگ شدید، آشنایی کامل دارید واحساس امنیت بیشتری موقع صحبت کردن می‌کنید، بسیار طبیعی‌تر است. از مزایای دیگر مشاوره و درمان به زبان مادری این است که به شما احساس مسلط بودن بیشتر می‌دهد و می‌توانید بی‌وقفه‌ احساسات خود را توصیف کنید.

وقتی نیازی به ترجمه یا توقف قبل از صحبت ندارید، کمک میکند بتوانید عبارات خود را به شکل واقعی‌تر انتقال دهید. با مشاوره از روانشناس ایرانی در ونکوور میتوانید به شکل مؤثرتری آنچه در ذهن دارید را بازگو کنید.

پشتیبانی عاطفی و مهارت‌های مقابله

یکی از فواید اصلی روان درمانی برای مهاجران، پشتیبانی عاطفی است. مهاجران ممکن است در ابتدای تطابق یا یک کشور خارجی با احساس تنهایی، انزوا و عدم تطابق فرهنگی مواجه شوند. روان درمانی یک فضای ایمن برای آنها ایجاد می‌کند تا احساسات خود را بیان کرده، نگرانی‌های خود را مطرح کنند و تجربیات خود را پردازش کنند. روان درمانگران می‌توانند به مهاجران در توسعه استراتژی‌های موثر مقابله، افزایش آگاهی از خود و تقویت انعطاف در مواجهه با چالش‌ها کمک کنند. یک روانشناس ایرانی در ونکوور میتواند با شناخت هردو فرهنگ کشور مبدا و کشور  جدید، قطعا مهارت‌های مقابله بهتری برای شما پیشنهاد خواهد داد.

مقابله با تروما

مهاجرت اغلب شامل ترک محیط‌های آشنا، خانواده، دوستان و گاهی حتی وقایع تروماتیک یا مناطق درگیر جنگی است. روان درمانی رویکرد ویژه‌ای برای آدرس‌دهی به تروما  تجربه‌شده توسط مهاجران ارائه می‌دهد. روان درمانی‌گرانی که در روش‌های مرتبط با تروما مانند EMDR یا NET آموزش دیده‌اند، می‌توانند به مهاجران در پردازش خاطرات تروماتیکشان، کاهش علائم مزاحم و ترویج بهبود کمک کنند. با کار کردن بر روی مسائل تا اکنون حل‌نشده، روان درمانی به مهاجران کمک می‌کند که احساس امنیت را به دست آورند، زندگی خود را بازسازی و سلامت روانی خود را بازیابی کنند.

استرس تطبیقی

در فرآیند مهاجرت به یک کشور، فرآیند تطبیق با کشور میزبان ممکن است به انواعی از استرس منجر شود. استرس تطبیقی یکی از عوامل مهم و قابل توجه است. این مفهوم به مشکلاتی اشاره دارد که مهاجران در حین تطبیق با کشور میزبان با آن‌ها روبرو می‌شوند.

تطبیق با سبک زندگی جدید قابل‌ملاحظه‌ای بر سلامت روانی انواع مختلفی از جوامع مهاجر دارد. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که سازگاری با عادات غذایی غربی منجر به نتایج نامطلوبی مانند بیماری‌های مزمن در گروه‌های قومی‌مانند ایتالیایی‌ها می‌شود و در نهایت منجر به علائم افسردگی می‌شود. همچنین، جهت‌گیری فرهنگی ضعیف به سمت فرهنگ میزبان با افزایش علائم افسردگی، به ویژه در بزرگ‌ترین مهاجران بالغ، ارتباط دارد.

علاوه بر این، ممکن است مهاجران به دلیل موانع زبانی، مشکلات حمل‌ونقل و خدمات نامناسب زبانی و فرهنگی، به حمایت‌های اجتماعی کم‌تری دسترسی داشته باشند و به طور کافی از خدمات سلامت روانی در کشور جدید بهره‌مند نشوند.

بهره‌برداری از محیط حمایتی، محافظتی و دوستانه نیز برای حفظ سلامت جسمی‌و روانی ضروری است. کم‌شرکتی در جامعه با مشکلات و بیماری‌های سلامت در بزرگ‌ترین مهاجران بالغ، کودکان و نوجوانان مرتبط است. علاوه بر مهارت زبانی، مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی به شیوه‌ای مثبت با توانایی اجتماعی و منفی با مشکلات تطبیقی در میان کودکان مهاجر، ارتباط داشته است.

اثرات عوامل استرس مرتبط با تطبیق

عوامل استرس مرتبط با تطبیق، از جمله از دست دادن حمایت اجتماعی در طول فرآیند مهاجرت، می‌توانند بر سلامت روانی تأثیر بگذارند. سلامت روانی مهاجران تحت تأثیر تجربیات منفی اشتغال در دورهٔ استقرار و مشکلات اقتصادی ناشی از آن قرار می‌گیرد. تبعیض نژادی نیز می‌تواند به افسردگی و اضطراب روانی کمک کند و موجب مشکلات روانی می‌شود. این موضوع می‌تواند به موانعی برای بهره‌برداری از خدمات بهداشت روانی منجر شود. در زمان دریافت مشاوره از روانشناس ایرانی در ونکوور میتوانید به وضوح با موانع مرتبط با تطبیق با شهر و کشور جدید صحبت کرده تا به خوبی از چالش‌های این مانع عبور کنید.

نکات مهمی‌که هنگام مشاوره با روانشناس ایرانی در ونکوور باید در نظر داشته باشید

نکات زیر به شما کمک می‌کنند تا درک کنید که چرا زبان مهم است و چه تأثیراتی می‌تواند بر نتایج تراپی شما داشته باشد:

زبان برای شناخت بیشتر خود

غالباً شرایطی که از آن‌ها گذشته‌ایم، هنگامی‌که با واژگان زبان مادری‌مان توصیف می‌شوند، به نظر می‌رسد که با ما بیشتر هم‌خوانی دارند. از زبان مادری‌مان برای تفکر درباره خودمان بهتر می‌توانیم استفاده کنیم.

وقتی با زبان‌های مختلف تفکر می‌کنیم، نگاهی متفاوت به خودمان داریم. زبان مادری‌مان باعث می‌شود که خودمان را به عنوان شخصی احساسی‌تر و واقعی‌تر ببینیم.

در مقابل، زبان غیر مادری‌ممکن است در پردازش تفکرها به نحوهٔ منطقی‌تری عمل کند و بی‌احساس باشد. بنابراین، زبان نقش مهمی‌در چگونگی نگاه کردن به خودمان و در نتیجه تفسیر احساساتمان دارد. همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد. صحبت با یک روانشناس ایرانی در ونکوور به عنوان کسی که زبان مادریمان را میداند و با فرهنگ ما نیز آشنایی دارد میتواند کمک بسیار بزرگی در روند درمان و بهبود ما باشد.

زبان مادری برای تنظیم بهتر احساسات

اگر انگلیسی زبان دوم شماست، توصیف برخی امور به این زبان انگلیسی ممکن است به شکل موفقیت آمیزی پیش رود. اما همچنین ممکن است احساس فاصلهٔ عاطفی بین خود و نگاهی که به خودتان به زبان انگلیسی دارید، داشته باشید. وقتی به صورت ناخودآگاه احساسات خود را از زبان مادری به انگلیسی تغییر می‌دهید، ممکن است احساس کنید که جوهر وجودی آن‌ها از بین می‌رود. بسیاری از واژگان و مفاهیم با ترجمه‌شدن از دست می‌روند، مانند اشعار یا ضرب المثل‌ها.

بنابراین، زمانی که از زبان مادری‌تان استفاده می‌کنید، نیازی به از دست دادن کارآیی بیان‌های خود در ترجمه ندارید. برای بسیاری از مهاجران، باید احساسات‌شان را به زبان دیگری بیان کردن خیلی دشوار است که ممکن است به ترک درمان منجر شود.

زبان و عمق ارتباط

با مشاوره گرفتن و روان درمانی با روانشناس ایرانی در ونکوور که زبان مادری شما را می‌فهمد، و با شما تشابه‌های فرهنگی دارد، برای شما آسان‌تر خواهد بود که احساسات خود را دقیق‌تر توصیف کنید. مشاور شما نیز از این فرصت استفاده خواهد کرد اگر بتواند به دقت که شما در حال سعی برای بیان آن هستید، را درک و درمان کند.

زبان در مشاوره برای بهبود

 زبان مکانیسم اساسی است که به ما اجازه می‌دهد که به احساساتمان متصل یا از آن‌ها جدا شویم. همچنین، امکان می‌دهد تا با واقعیت واقعی خودمان هماهنگ شویم، تا بتوانیم به صراحت بیان‌کننده‌ای صادقانه باشیم.

زبان مادری می‌تواند به عنوان یک ابزار برای اتصال دوباره به گذشته‌مان عمل کند و احساسات و تجربیات‌مان را به شکلی واضح، بدون سانسور و صادقانه بیان کنیم. این باعث تسریع فرآیند بهبود ما از طریق  ایجاد اتصال عاطفی بیشتر در روان درمانی با روانشناس ایرانی در ونکوور میشود.

نتیجه‌گیری

یافتن گزینه‌های درمانی که به شما اجازه می‌دهد تا با زبان مادری‌، خودتان را بیان کنید، تجربه‌ مهاجرت شما را بهبود می‌بخشد. بنابراین، اگر در نظر دارید که تراپی را به زبان مادری‌تان شروع کنید، با ما در ارتباط باشید. از طریق ما میتوانید بهترین روانشناس ونکوور همزبان با زبان مادریتان، فارسی در ارتباط باشید. روانشناس ایرانی در ونکوور میتواند بیشتر از یک روانشناس که با باربان دوم ما صحبت میکند، در بهبود روند مهاجرت به ما کمک کنند.

نظرات شما ارزشمند است

نشانی ایمیل شما محفوظ می ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =

شما با موفقیت عضو خبرنامه شده اید.