روانشناس آنلاین در کانادا و ٦ مزیت مشاوره آنلاین - لوکال سایکولوژی

خدمات روانشناسی برای فارسی زبانان کل دنیا

15 دقیقه مشاوره رایگان جهت آشنایی با مشاور مدنظر شما

روانشناس آنلاین در کانادا و ٦ مزیت مشاوره آنلاین

بعدا بخوان

0 مورد

تاریخ انتشار

11 ژانویه 2022

دسته بندی

عنوان های این مقاله

اگر این مقاله مفید بود امتیاز دهید.

5 / 5. 1

عنوان های این مقاله
روانشناس آنلاین در کانادا و ٦ مزیت مشاوره آنلاین

اگر در کانادا زندگی می کنید و نیاز به یک روانشناس ایرانی دارید تا علاوه بر همزبان بودن با شما شناخت درستی نسبت به فرهنگ ما ایرانی ها داشته باشد ما می توانیم به شما کمک کنیم تا با روانشناس ایرانی در کانادا ارتباط بگیرد و به شما مشاوره بدهد.

روانشناس آنلاین در کانادا چگونه به شما کمک خواهد کرد؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، امکان دریافت خدمات در تمامی حوزه های علمی و درمانی افزایش یافته است. مشاوره روانشناسی برای همه ی افراد لازم است تا بتوانند مشکلات و بحران های زندگی خود را به خوبی حل کرده و پشت سر بگذارند. اما بسیاری از افراد، به دلایل مختلف امکان دسترسی به مشاوره حضوری را نداشته و نمی‌توانند از راهنمایی‌های متخصصان بهره ببرند. مشاوره آنلاین این امکان را برای آن ها فراهم می‌کند.

همچنین مشاوره آنلاین از مزایای زیادی همچون دسترسی راحت تر، هزینه کمتر، راحتی بیشتر و غیره برخوردار است. مشکلاتی همچون افسردگی، اضطرب، مشکلات شغلی و سایر موارد مشابه به خوبی توسط مشاوره آنلاین درمان می‌شوند و نتیجه بخش هستند. در ادامه مقاله به بررسی کامل این موضوع پرداخته‌ایم.

حوزه مشکلات قابل بررسی در مشاوره آنلاین روانشناس آنلاین در کانادا


این مشکلات شامل مشکلات عاطفی ، مشکلات اجتماعی ، شغل ، مدرسه یا محیط تحصیل و سلامت جسم در تمام مراحل زندگی است . این مشکلات میتوانند سطحی از تنش های خفیف یا بسیار شدید و بحرانی را دربر بگیرند . مشاوره روانشناسی با این مشکلات گاهی در سطوح فردی گاهی بخشی از مسائل خانوادگی و یا حتی سازمانی برخورد میکند و در پی راه حل برای آنهاست . یک روانشناس خوب به افراد کمک میکند که مشکلات جسمانی و روانی و هیجانی خود را حل کنند و سلامت روان خود را بهبود بخشند .


تاریخچه‌ روانشناسی آنلاین

ارتباط از راه دور میان یک روان‌درمانگر و مراجع، موضوع جدیدی نیست. زیگموند فروید از ارسال نامه برای برقراری ارتباط با مراجعان خود استفاده می‌کرد. این رشد در خدمات مشاوره و روانشناسی آنلاین به حدی بوده است که انجمنی به نام «انجمن بین المللی سلامت روان آنلاین» شکل گرفته است.

کارایی روانشناس آنلاین در کانادا

با وجود اینکه روانشناسی آنلاین با محدودیت‌هایی همراه است، با این حال، درمانجویانی که از خدمات روانشناس آنلاین در کانادا استفاده کرده‌اند، کارایی و موثر بودن این نوع از خدمات روانشناسی را تایید کرده‌آند. در چندین پژوهش که پیرامون میزان اثربخشی روانشناسی آنلاین انجام شده است، درمانجویان «رضایت بسیار بالا»ی خود از این نوع جلسات روانشناسی را اعلام کرده‌اند

 

مزایای مشاوره با روانشناس آنلاین در کانادا

.اگر شما نیز ساکن کشور کانادا هستید، ما شما را به مشاوره با یک روانشناس آنلاین در کانادا دعوت می‌کنیم

:مشاوره روانشناسی آنلاین دارای مزایای متعددی می‌باشد که عبارتند از

١- هزینه کم

در اکثر سایت ها، هزینه مشاوره آنلاین کمتر از مشاوره حضوری است. جلسه های مشاوره آنلاین حدودا 45 تا 60 دقیقه می‌باشند اما سایت های مختلف بسته های پیشنهادی مخصوص به خود نیز دارند. به طور کلی هزینه مشاوره آنلاین یک سوم تا پنجاه درصد کمتر از مشاوره حضوری است.

٢- ارتباط سریع تر با درمانگر

برخی از مراجعان در شرایط روحی قرار دارند که نمی‌توانند برای مراجعه حضوری صبر کنند. دسترسی به مشاوره آنلاین سریع تر است و افراد می‌توانند به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنند.

٣- وقت کمتر

مراجعه حضوری به روانشناس، نیازمند وقت و زمان زیادی است. برای مشاوره آنلاین با روانشناس آنلاین در کانادا ، نیازی نیست که برنامه روزمره خود را تغییر دهید و همچنین احتیاجی به رفت و آمدهای طولانی مدت نیست و شما می‌توانید به راحتی و در هر مکانی که هستید، با روانشناس خود ارتباط برقرار کنید.


٤- دسترسی راحت تر

مشاوره آنلاین این امکان را فراهم می‌کند تا افرادی که در مناطق دور زندگی می‌کنند، افرادی که مشکلات جسمی و حرکتی دارند و سایر افرادی که دسترسی به مشاوره حضوری ندارند، به راحتی بتوانند از خدمات روانشناسی بهره ببرند.

 

٥- راحتی در بیان مطلب

برخی از افراد نمی‌توانند به صورت حضوری مشکل خود را بیان کنند و با روش های خاص خود راحت تر هستند. مثلا مراجع می‌تواند انتخاب کند که به صورت متنی و به وسلیه پیام دادن با روانشناس خود صحبت کند. به این صورت افراد می‌توانند در هر زمانی که می‌خواهند و به روشی که با آن راحت هستند از مشاوره روان‌شناسی بهره مند شوند.

٦- محرمانه بودن

محرمانه بودن اطلاعات در تمامی روش های خدماتی مشاوره روان‌شناسی قابل اطمینان است. در مشاوره آنلاین روانشناسی نیز هیچ مکالمه ای ضبط نخواهد شد و .هیچ کس در جریان اطلاعات شخصی شما قرار نخواهد گرفت


ویژگی‌های یک روانشناس روانشناس آنلاین در کانادا، در شهرهای تورنتو ، ونکوور یا مونترال

وقتی به یک روانشناس فکر می‌کنید، بلافاصله تصویر فردی صبور، شنونده خوب و دارای شفقت زیاد به ذهنتان خطور می‌کند. اگرچه این ویژگی‌ها برای روان‌شناس خوب بودن مهم هستند، اما ویژگی‌های مهم دیگری نیز وجود دارد که فرد برای تبدیل شدن به یک روانشناس موفق باید از آن برخوردار باشد. در زیر، به این ویژگی‌ها پرداخته شده است:

۱. حس همدلی


از جمله ویژگی‌های یک روانشناس خوب، حس همدلی با مراجع است. حس همدلی یک مراجع به چه معنا است؟ همدلی یعنی مهارت و قدرت درک احساسات مراجع.

روانشناس و مشاوری که به‌خاطر ضعف شخصیتی خود، دائماً قصد دارد مهارت، قدرت و برتری خود را به اثبات برساند، مسلماً درگیر مشکلات شخصیتی خویش می‌باشد و بهیچوجه نمی‌تواند به مشکلات و مسائل مراجع علاقه نشان دهد.

درمانگر و مشاور باید بتواند یک رابطه صمیمانه و امن با مراجع برقرار کند، زیرا قسمت بزرگ مشکلات مراجع ناشی از احساس دوست نداشتنی بودن و غیرقابل پذیرش بودن است. مشکلاتی که در کودکی فرد و در فضای خانه ایجاد شده است در صورتی که در اتاق درمان نیز ادامه بیابد، مسلماً موجب وخیم‌تر شدن حال مراجع می‌شود، ولی اگر درمانگر احساس امنیت و همدلی و دوست داشتنی بودن را به مراجع بدهد، قطعاً می‌تواند به بهبود مراجع منجر شود.

درمانگری که خود از لحاظ شخصیتی رشد نیافته باشد، توانایی آن را ندارد که با مراجع احساس همدلی کند. درمانگر اگر در کودکی احساس دوست داشتنی بودن نکرده باشد، مسلماً نمی‌تواند به‌دیگران احساس دوست داشتنی بودن بدهد.

ذات نایافته از هستی بخش کی تواند که شود هستی بخش

۲. احساس پذیرفته شدن


مراجع باید این احساس را بکند که مورد پذیرش درمانگر قرار دارد. مراجع باید احساس کند که مورد قضاوت درمانگر قرار نمی‌گیرد. او باید مطمئن شود که با وجود داشتن هر سابقه، احساس و یا فکری، مورد پذیرش درمانگر است.

مراجع زمانی به درمانگر مراجعه می‌کند که احساسات بدی نسبت به خود دارد. او خودش را مورد انتقاد، سرزنش و ملامت قرار می‌دهد. به همین دلیل باید به نزد درمانگری برود که باور به ارزش ذاتی همه انسان‌ها فارغ از رنگ، نژاد، مذهب، تحصیلات، میزان ثروت، موقعیت اجتماعی و مشکلی که به‌خاطر آن ارجاع کرده است، دارد. درمانگری که یقین دارد در صورتی‌که شرایط برای مراجع و یا هر انسانی فراهم شود، او می‌تواند استعدادهای خود را همانند هر انسان دیگری شکوفا کند، باور خواهد داشت هر انسانی می‌تواند گوهر خویش را پیدا کند و در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.

مراجع وقتی مورد قضاوت مشاور قرار نگیرد، می‌تواند حرف‌ها و مشکلاتش را بگوید. اگر درمانگر حتی در ذهنش به قضاوت مراجع بپردازد، مراجع احساس اعتماد و امنیت نمی‌کند. درمانگر باید بتواند بدون آنکه در قالب فرد نصیحت‌کننده برود، مراجع را راهنمایی کند. و با کمک یکدیگر مسیر درست را تشخیص داده و انگیزه برای پیگیری هدف‌ها را به‌مراجع بدهد.

نقش مشاور با نقش یک کشیش و یک روحانی تفاوت دارد. مشاور برای مراجع، موعظه نکرده و او را نصیحت نمی‌کند. مشاور باور دارد که آنچه مراجع در درجه اول به آن محتاج است، احساس همدلی و پذیرش است. و آنچه از آن گریزان است، مورد نقد و انتقاد قرار گرفتن است. مشاور باور دارد که راه‌حل بسیاری از مشکلات، در درون خود مراجع نهفته است و او به آنها آگاه است. و او تنها نیاز دارد که ارزش ذاتی خود را جهت تحقق آن راه‌حل‌ها باور کند. در صورتی که مراجع ارزش ذاتی‌اش را باور کند، به هر شرایطی درباره خود راضی نمی‌شود. و برای بهبود شرایط خویش انگیزه پیدا کرده و برای تحقق آن تلاش می‌کند.

مهمترین تکنیک روانشناس آنلاین در کانادا برای ایجاد حس پذیرش در مراجع

خوب گوش کردن مهمترین تکنیک برای ایجاد حس پذیرش و همدلی در مراجع است. مشاور باید با صبر و شکیبایی به حرف‌های مراجع گوش فرا دهد و برای بیان نظراتش و راهنمایی کردن عجله‌نکند. مراجع نیاز به کسی دارد که به حرف او خوب گوش داده و او را درک کند. زیرا افراد دیگر برای او سخنرانی بسیار کرده‌اند و نقاط ضعف او را به کرات به او گوشزد نموده‌اند.

٣. اخلاقیات

مهمترین ویژگی یک مشاور خوب به ویژه روانشناس آنلاین در کانادا پایبندی او به اصول و ارزش های اخلاقی است، زیرا مراجع با حسی از اعتماد نزد مشاور می‌رود و قرار است بتواند اسرار نهفته در ذهن خود را آشکا کند. بنابراین سوءاستفاده از حس اعتماد، بزرگترین ضربه را به مراجع می‌زند. رازداری در بین اصول اخلاقی مهمترین ارزش برای مشاور محسوب می شود. درمانگر و مشاور تا زمانی که مراجع اجازه نده حق ندارد اسرار او را حتی به نزدیک ترین افراد مراجع بگوید.

بهبود مراجع رابطه مستقیم با میزان اعتماد به مشاور دارد. مشاور باید مهارت و توانایی داشته باشد تا با پیشرفت جلسات، میزان بیشتری از اعتماد را در مراجع ایجاد کند.

مراجع احساس ارزشمندی، دوست داشتنی بودن و اعتماد را از رواندرمانگر طلب می‌کند. اگرمشاور فاقد این خصلت‌های اخلاقی باشد و یا بر خلاف آنها عمل کند، آسیب شدیدی به مراجع خواهد زد.

۴. دانش و بینش

شاید بتوان میزان دانش یک مشاور را از طرقی مانند میزان تحصیلات، تالیفات و ترجمه‌ها و تجربه کاری او شناخت. اما بینش مراجع امری است که به جهان بینی او باز می گردد. آیا مشاور فردی انعطاف پذیر و باز نسبت به پدیده های جدید است؟ آیا او به نسبی بودن حقیقت در گفتار و رفتار باور دارد؟ آیا او باور دارد که نزدهمه افراد بهره ای از حقیقت موجود است؟ آیا او به همه ارزشها، باورها و سنن احترام می گذارد؟ پاسخ این سوالات تا حدودی جهان بینی مشاور را برای ما روشن می کند شما در سایت ما می توانید از جلسه ارزیابی شروع کنید.


لازم به‌ذکر است که دانش یک مشاور در قبال مواردی چون همدلی، پذیرش و … که در بالا ذکر شد، بی‌ارزش است. دانش یک مشاور تنها در کنار باقی ویژگی‌های مشاور است که بر مراجع تاثیر می‌گذارد. آنچه یک رواندرمانگر به مراجع می‌گوید را مراجع بارها از زبان دیگران شنیده است و شاید تنها عواملی چون همدلی، عدم قضاوت، پذیرش و ایجاد احساس ارزشندی است که مراجع را ترغیب بر انجام کاری می‌کند.

۵. تشویق و حمایت

درمانگر باید مهارت آن را داشته باشد تا در مراجع برای ادامه درمان ایجاد انگیزه کند. مشاور باید آنچنان به خوبیِ ذات انسان یقین داشته باشد که این مشکل مراجع را موقت بداند و باور داشته باشد که او توان عبور و غلبه بر این مرحله‌ای که اکنون در آن است را دارد.

۶. قدرت ارتباط


یکی از ویژگی های مهم درمانگر قدرت بیان و مهارت در استفاده صحیح از واژگان است تا بدین ترتیب بتواند مراجع را جذب کند. البته واضح است که قدرت بیان زمانی‌که با محبت واقعی همراه نباشد قدرت نفوذ و تاثیرگذاری حداقل در بلندمدت نخواهدداشت. با یک روانشناس که لبخند بر لب دارد بیشتر می‌توان ارتباط برقرار کرد تا با یک روانشناس اخمو. یک روانشناس خوب دارای حس شوخ‌طبعی است که در مواقع لزوم برای ایجاد ارتباط بهتر آن را به‌کار می‌گیرد.

٧. آشنایی با قوانین و فرهنگ کشور میزبان

در صورتی که مشاور با فرهنگ و قوانین کشور میزبان آشنایی داشته باشد، مشکلات مراجع را بهتر درک می‌کند و در نتیجه مشاورات موثرتر خواهد بود. برای ارتباط با یک روانشناس آنلاین در کانادا با ما در ارتباط باشید.

مطالعه بیشتر:

روانشناس ایرانی در سوئد

نظرات شما ارزشمند است

نشانی ایمیل شما محفوظ می ماند

0 پاسخ

 1. آقا تراپی خوبه. چه آنلاین چه غیر انلاین. همش جواب میده اگه آدم خودش بخاد تغییر کنه

  1. من با ایشون موافقم. وقتی تراپیست داری انگار که پشتت گرمه. مهم نیست خانواده و دوستات چی راجع بهت میگن و چیکار میکنن

 2. من با روانشناس آلمانی بودم لامصب هیچیشو من نمیفهمیدم اونم لابد منو نمیفهمید خخخخخ ایرانی بهتره

  1. قابل درکه، اگر بزرگ شده یک فرهنگی باشید، جلسات تراپی با درمانگر از همان فرهنگ و زبان قطعا بهترین انتخابه

  1. ما به همه ایرانیان که خارج ایران هستند خدمات روانشناسی میدیم، فرقی نداره کجای دنیا باشید، فقط کافیه بتونید با credit card or debit card کار کنید

  1. در بخش رزرو وقت، روی روانکاوی و سپس مشاوره کلیک کنید توضیاحتی در موردشون داده شده. ولی بطور کلی مشاوره برای حل یک یا چند مساله محدود و مشخص است و حالت تراپی ندارد و عمیق نیست. و روانکاوی برای درمان ریشه ای و مشکلات عمقی تر است

 3. مرسی،من چند ماهه با روانکاو اینجا روانکاوی میشم هنوز اضطرابام تموم نشده چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما با موفقیت عضو خبرنامه شده اید.