درباره ما - لوکال سایکولوژی

خدمات روانشناسی برای فارسی زبانان کل دنیا

15 دقیقه مشاوره رایگان جهت آشنایی با مشاور مدنظر شما

درباره ما

ایده لوکال سایکولوژی

ماجرای لوکال سایکولوژی از جایی شروع شد که ما رواندرمانگران متوجه شدیم افرادی که در شهر یا کشور ما نیستن با ما تماس میگیرن برای مشاوره یا رواندرمانی. یک دسته بزرگ از این افراد، ایرانیانی بودند که مهاجرت کرده و برای داشتن جلسات تراپی دچار مشکلاتی بودند از قبیل: 

دسترسی نداشتن به روانشناس ایرانی که متوجه زبان و فرهنگ اونها باشه، پرداخت هزینه های بالا برای تراپی، عدم کیفیت بالا و کارایی لازم جلسات و نتیجه نگرفتن از جلسات مشاوره و درمانی. این اتفاق اونقدری پرتکرار بود که ما تصمیم گرفتیم فضایی تشکیل بدیم تا ایرانیان مهاجر بتونند از طریق ما به روانشناسهای فارسی زبان از هر کشوری دسترسی داشته باشند.

 

بیشتر

درباره لوکال سایکولوژی

بنابراین شروع کردیم از روانشناس های ماهری که میشناختیم و  از نظر حرفه ای و اخلاقی و علمی مورد تایید ما بودند و در کشورهای مختلف ساکن هستند، دعوت به همکاری کردیم و با گذشت زمان نیز روانشناس های دیگری برای همکاری با ما اعلام آمادگی کردند که با ارزیابی های دقیق و پس از تایید شدن توسط مجموعه به تیم همکاران ما اضافه شده اند تا بتونیم روز به روز به طیف وسیع تری از ایرانیان در سرتاسر جهان کمک کنیم. 

همچنین سعی کردیم خدمات روانشناختی را محدود به مهاجران نکرده و به ایرانیانی که داخل ایران ساکن هستند هم تا حدی که در توانمون هست خدمت رسانی داشته باشیم. امروز ما در حال گسترده تر کردن نوع خدمات مجموعه نیز هستیم، هم اکنون انواع تست های روانسنجی، دوره ها و کلاسهای آموزشی، گروه درمانی و وبینار را به خدمات لوکال سایکولوژی اضافه کردیم و قصد داریم با توجه به میزان نیاز و استقبال هموطنهامون، به این روند ادامه بدیم. در پلتفرم اینستاگرام و یوتیوب سعی کردیم مفاهیم علمی و کاربردی روانشناسی را با زبان ساده و غیر تخصصی و در قالب متن و ویدیوهای کوتاه توضیح بدیم تا بتونید در زندگی روزمره ازشون استفاده کنید. همچنین در بخش دانستنی های وب سایت نیز میتونید مقالاتی برای زندگی بهتر و راحت تر مطالعه کنید.

 

بیشتر

اهداف ما

هدف مجموعه لوکال سایکولوژی  کمک به ایرانیانی است که به هر دلیلی دسترسی راحت به روانشناس فارسی زبان و هم فرهنگ با خود ندارند و یک دسته بزرگ اینگونه افراد مهاجران به خارج از کشور ایران می باشند که نیاز به روان درمانگر و روانکاو و یا مشاور با پیشینه فرهنگی و زبان مادری مشترک دارند. هدف ما در لوکال سایکولوژی کمک به ارتقای سلامت روان  و افزایش آگاهی هموطنانمون در هر جای دنیاست. 

ما عقیده داریم ایرانیان بدلایل جغرافیایی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی سالهاست که متحمل دشواری های بسیاری شده اند و سلامت روان، آرامش، آسودگی و لذت در اکثریت ما دچار بی اهمیتی شده است. اینجا در لوکال سایکولوژی قرار است شما با همدلی و همراهی روانشناسها مسیرهای دشوار زندگی را با آرامش طی کنید، و به سلامت روان و آسایشی که مورد بی توجهی قرار گرفته است، دست پیدا کنید.

 

بیشتر

اهمیت

تعاملات روان درمانی بین درمانگر و مراجع در سطحی انسانی رخ می دهد و قرار است از طریق مکالمات در بستری صمیمی با درمانگر منجر به درک و شناخت خویشتن شود. داشتن فرهنگ و زبان مشترک با روان درمانگر یکی از ارکان اساسی و کمک کننده در راستای ایجاد این بستر صمیمی بوده و تاکید ما بر اهمیت تجربه استفاده از خدمات سلامت روان با فرهنگ و زبان خود فرد، به دلیل کارآمدی هرچه بیشتر روند درمان است. 

چرا که هر فردی عمیق ترین احساسات خود را به زبان مادری اش میتواند بیان کند، طیف گسترده ای از واژگان را در زبان مادر خود در اختیار دارد، اشعار و ضرب المثل هایی که برای رساندن منظور و مفهوم عقیده و احساسش استفاده می کند تنها از طریق زبان مادری اش به بهترین شکل ممکن است. روان درمانگرهای همکار ما در لوکال سایکولوژی به این مفاهیم، زبان، فرهنگ و خاستگاه ادبیاتی کاملا آشنا هستند و میتوانند مفاهیم منتقل شده از سمت درمانجو را به بهترین نحو درک کرده و مفاهیم مد مظر خود را نیز به او انتقال دهند که همین امر منجر به کارایی بالای جلسات مشاوره و رواندرمانی خواهد شد.

 

بیشتر

پیام ما

درک کنیم که گاهی ما برای گذر از مشکلات به نیروی متخصص نیاز داریم، آگاه باشیم که خیلی اوقات حل برخی مشکلات در حیطه دانایی و توانمندی ما نیست، و در گرفتن کمک های حرفه ای و تخصصی مقاومت نکنیم. سعی کنیم همونطور که نیازهای خود را درک میکنیم و درصدد برآورده کردن آن برمیاییم، با درک دیگران نیز دست هر فردی که در کلاف پیچیده و سردرگم هویتی و زندگی گرفتار شده را بگیریم و او را به سمت آرامش هدایت کنیم. 

شما با موفقیت عضو خبرنامه شده اید.